TOMÁŠ PEJCHAL

  • Rok narození: 1995
  • Bydliště: Brno město
  • Koníčky: četba, cestování, příroda a vše co s tím souvisí
  • Životní motto: Není důležité, odkud člověk přichází, ale kam jde.
  • Oblíbený autor: Karel May, Terry Pratchett

Člověk by prý neměl dostat vysokoškolský diplom, pokud nestrávil aspoň měsíc za hranicemi své vlasti. S tím se nedá, než souhlasit, protože cestování dává člověku nadhled nad obecným děním doma a umožňuje srovnání. Teprve srovnání se světem, třeba i blízkým člověku rozšíří obzory. A co teprve trochu exotiky. V Maroku jsem viděl co znamená africké tržiště a v Rumunsku mi došlo, že i v Evropě může být bída. Na cestách ve mně uzrálo rozhodnutí, že se pokusím podělit o své myšlenky, nápady, náměty a někdy i stesky.

Mým dalším velkým koníčkem je četba, takže to co se dozvím na cestách si pak dál „dočítám“ doma a budu jen rád, když i vy mě obohatíte svým pohledem na svět. Znáte to. Někdy vás něco nadchne nebo naštve a vy máte potřebu se podělit. Nebo vás napadne něco úplně pitomoučkého, ale co když je za tím něco aspoň trochu geniálního. Ale je potřeba to předhodit veřejné diskuzi, aby se hloupost odmazala a genialita vyloupla. Věřím, že to bude ku prospěchu všech čtenářů, tedy nejen k mému. Vulgaritami netrpím a v diskuzích je nestrpím. Není důvod jimi zaplevelovat veřejný prostor, sprosťáren je i tak na světě dost.
Co člověk, to názor. Netvrdím, že ze všemi budu souhlasit, ale stejně tak netvrdím, že nemůžou vaše myšlenky posunout ty mé o kus dál. Pokud se tak stane, super. Už se těším na všechny vaše i mé budoucí diskuze.

Všechny vás moc zdravím.
Tom